Flash Banner Hakkında!

Nedir Bu Banner?

Banner, internet reklamcılığının ortaya çıkışı ile kullanmaya başladığımız bir kavramdır. Büyük başlık, manşet gibi sözlük anlamları olan banner; bakıldığında bu anlamları içinde barındırmaktadır. İnternette veya web sitelerinde karşımıza çıkan bannerlar görsel olarak tasarlanmış reklamlardır. Farklı boyut ve türlerde banner yapıları vardır. Aşağıda detaylandırdığımız bu konuyu inceleyebilirsiniz.

 

Banner Standartları Nelerdir?

Reklam verecek ve interneti pazarlama alanı olarak kullanacak olanların, ajansların ve site sahibi yayıncıların kullandığı standartlardır. Sadece bu iş üzerine çalışan, denetleme yapan ve bizlere satandarlar sunma gayreti içinde olan Interactive Advertising Bureau (IAB), dünya üzerinde bu konuda tek kuruluştur. Ülkemizdeki ve dünyadaki internet reklamcıları bu standarlara uymaktadır. Google, Microsoft, Yahoo gibi internet devlere bu firmalardan bazılarıdır.

 

Google Adwords’te Yayınlamak İçin Kabul Edilen Banner Boyutları

Google Adwords Kabul Edlen Boyutlar

 • 468 x 60 Banner
 • 728 x 90 Leaderboard
 • 250 x 250 Square
 • 200 x 200 Small Square
 • 336 x 280 Large Rectangle
 • 300 x 250 Inline Rectangle
 • 120 x 600 Skyscraper
 • 160 x 600 Wide Skyscraper

Kabul edilen formatlar: .gif, .jpg, .png, .swf

 

Neden Flash Banner Kullanmalıyım?

Hızlı ve Güçlüdür

Flash Banner, diğer tüm banner türlerinden daha etkindir. Bunun sebebi ise nesnelere uygun hareketlerin rahatça verilebilmesi, harika efektler kullanılabilmesi ve kod yazılabilmesidir.

Kolay Eklenir

Flash banner, konusunun uzmanları tarafından oldukça hızlı hazırlanabilmektedir. Biten bannerın web sitesine eklenmeside çok kolay bir işlemdir.

Ölçülendirilebilir ve Esnektir

Farklı efektler ve göz alıcı animasyonlarla, birçok tasarım yapılabilir, aynı zamanda bu tasarımlar değişik ölçülerde boyutlandırılabilir.

Uzun Süre Kullanılabilir

Yapılan bannerların güncellenmesi zahmetsiz ve hızlı olduğundan uzunca süre kullanılabilirler.

Bütçe Dostudur

Flash banner ekonomiktir ve bütçenizi sarsmaz. Sizi ve markanızı en iyi şekilde tanıtırken, bunu oldukça uygun fiyatlarla yapmanızı sağlar.

 

Web Sitelerine Nasıl Reklam Verebilirim?

Marka veya ürününüz için Google AdWords veya Yahoo’nun Search Marketing üzerinden online reklam verebilirsiniz.

Bu işlerle uğraşmak zor ve zahmetli geliyorsa bunu sizin için yapabilecek firma veya kişileri de bulabilirsiniz. Google’un raporlama seçenekleri oldukça ayrıntılı ve başarılıdır. Reklamlarınızın tıklanma oranlarını ve birçok ayrıntıyı gözlemleyebilir, kampanyanızın başarısını ölçebilirsiniz.

İnternet reklamcılığına girmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki kriteleri yerine getirmeyi unutmayın, böylelikle daha sağlam ilerleyebilirsiniz.

 • Amacınızı belirleyin
 • Hedef kitlenizi belirleyin
 • Bütçenizi belirleyin
 • Beklentilerinizi belirleyin
 • Sonuçları ölçün ve karar verin

Reklanmları size daha çok fayda sağlıyacağını düşündüğünüz anahtar kelimelerle verebilir, istediğiniz sitelerde gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sitenin yayın dili ve bölge bazlı gösterim gibi birçok seçeneğiniz mevcuttur. Bu sayede ürününüzü veya markanızı istediğiniz kesimlere ulaştırabilecek stratejiler geliştirebilirsiniz.

Yorum Yaz

Post Info

İletişim Bilgileri

Bana ulaşabileceğiniz telefon ve mail adresleri;

Gsm: 0539 596 70 72
Mail: trendbanner@hotmail.com
info@trendbanner.com